Никол Кидман сакала да биде калуѓерка

0

 

Никол Кидман го откри нејзиниот прилично необичен избор за кариера ако не стане актерка. 51-годишната ѕвезда во едно интервју зборуваше за нејзината желба да стане калуѓерка.

„Јас сум спиритуална личност и апсолутно верувам во Бога“, сподели таа. „Ми се допаѓаше идејата да бидам калуѓерка. Очигледно, јас не одлучив да тргнам по тој пат, но бев многу подготвена за тоа“.

Во нејзиниот последен филм, Boy Erased, актерката се појавува како побожна христијанка и мајка на четири деца, кои го принудува својот син – геј на конверзиона терапија.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com