Несреќен случај во Џорџија

0

 

Во Бајромвил, град во американската држава Џорџија, воз кој пренесувал опасен товар, излетал од шини и паднал на автопат. Поради овој случај, локалните власти одлучија да ги евакуираат речиси сите жители на градот. Во овој американски град, живеат околу 500 луѓе.

Според американските медиуми, овој несреќен настан се случил утрото во саботата на 17 ноември. Возот бил многу долг: две локомотиви, 72 натоварени, 69 празни вагони и пренесувал пропан. Нема жртви, ниту пак повредени.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com