На ловец му е наредено непрекинато да го гледа „Бамби“

0

Со двајца други членови на неговото семејство, незаконски убил неколку стотини елени, по што судот му наредил непрекинато да го гледа Дизни филмот „Бамби“, пишува Би-Би-Си.

Дејвид Бери Џуниор од Мисури, за време на својата едногодишна казна, мора да го гледа филмот „Бамби“ барем еднаш месечно, каде мајката на Баба убива ловец. Тој беше уапсен во август заедно со уште двајца членови на неговото семејство. Елените што ги убил ги оставил во шумата, додека со себе ги носеле само главите со рогови. Ова е една од најголемите акции против ловци во историјата на Мисури.

Истрагата која траеше повеќе од еден месец и се протега низ неколку држави, доведе до заробување на синот на Давид Бери, Дејвид Бери, неговиот татко и неговиот брат, Кајл Бери.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com