На интернет се шири фотографија од Груевски во Будимпешта

0

На социјалните мрежи се појави фотографија на која се гледа бившиот премиер Никола Груевски, кој избега во Унгарија, како се шета низ Будимпешта.

Засега не е познато кој е автор на фотографијата, ниту пак дали истата е автентична.

Груевски пред точно месец дена се огласи од Унгарија, каде што побегна и каде побара и експресно доби азил.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com