Најнова верзија зошто Хари и Меган одлучија бебето да се вика Арчи

0

Причината која ги натера Меган и Хари да му го дадат името Арчи на својот син е прашање кое ги мачи таблоидите ширум светот.

Необичното име кое посебно за кралското семејство е целосно невообичаено, предизвика бурни реакции во јавноста.

Последното нагаѓање на британските таблоиди кои тврдат дека малиот наследник на Хари го добил името по наредникот на војската на Хари, Томи Арчер-Буртон со прекар Арчи.

„Наредникот Буртон е голем прјател со Хари. Додека принцот служел во војска тој му бил наредник, а тој е човекот кој ја спаси воената кариера на Хари и му помогна да замине на мисија во Авганистан. Во воените кругови веќе сите знаат дека Хари го крстел својот син Арчи по неговиот воен наредник“, пишува Дејли Мирор.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com