Натпреварот на Металург со Татран Прешов ќе има хуманитарен карактер

0

Средбата на Металург од седмото коло на СЕХА-лигата против екипата на Татран Прешов, која в сабота ќе се одигра во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, ќе има и хуманитарен карактер. Имено, парите од влезниците ќе бидат донирани за лекувањето на малата Дарија, која поради предвременото породување е во критична состојба и е задржана во единствената приватна клиника која нуди стручна нега за нејзиното закрепнување, објави клубот од Автокоманда.

Цената на влезниците ќе биде 100 денари, а средбата ќе се одигра в сабота, со почеток во 20:15 часот.

Секој кој сака да донира финансиска помош тоа може да го направи и преку:

Сметка во Тутунска банка: 210501648152948

Телеком број:143 193

ВИП број:143-489

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com