Наоми Кембел се бори со губење на коса

0

Таа е една од најпознатите супермодели во светот. Наоми Кемпбел на Машката Париска Модна недела во Париз изгледаше сензационално, меѓутоа беше едвај препознатлива поради нејзината нова фризура- кратка виткана коса во т.е „омбре“ изглед.

Новиот изглед на Наоми, без сомнение, е шокантен за обожавателите. Модната икона е отворена за нејзините борби со губење на косата во текот на годините.

За среќа, таа пријавила дека поголемиот дел од нејзината коса пораснала откако добила шанса да се одмори од многуте обврски, но сепак во четвртокот косата ја прикрила со друга перика.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com