Надал ја чисти Мајорка по поплавите

0

Откако силно невреме проследено со поплава ја погоди неговата родна Мајорка, Рафаел Надал помагаше во чистењето на калта и водата како последица на она што се случи.

Исто така, по многу опасните бури, Надал ја отворил и вратата на својата тениска академија за во неа да им понуди засолниште на своите сограѓани.

Шпански АС објави видео и фотографии на еден од најдобрите светски тенисери како во чизми ги чисти псоледиците од невремето, а тој се огласи на Твитер:

„Тажен ден за Мајорка. Мое искрено сочувство до семејствата на загинатите и повредените во разурнувачките поплави во Сан Џоренко“, напиша Надал.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com