Browsing: Музика

Музика
Слушнете ја евровизиската песна со која ќе не претставува Тамара Тодевска
By

Вечерва беше промовирана евровизиската песна со која ќе не претставува Тамара Тодевска. Текстот e Коста Петров и Сања Поповска, композитори се Дарко Димитров, Роберт Билбилов…

Музика
Ристе Ристески ја објави својата втора студиска песна (ВИДЕО)
By

Единствениот македонски победник во „Ѕвездите на Гранд“ и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ристе Ристески ја објави втората студиска песна со наслов „Неизлечиво“ заедно со видеозапис…

Музика
Владо Јаневски и Вера Мештеровиќ во нов спот за баладата „Откако си негова“ (ВИДЕО)
By

По долги години, Владо Јаневски се појавува во новиот спот за песната „Откако си негова“. 58-годишниот пејач и атрактивната манекенка Вера Мештеровиќ го снимаа видеозаписот…

Музика
Жирито остана без зборови: Антониа Гиговска со „Ако згрешам нека изгорам“ ги освои и „побрка“ сите!
By

Пејачката Антониа Гиговска уште еднаш го оправда своето учество во новата сезона на музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. „Ако згрешам нека изгорам“, песната која во оригинал…

1 2 3 9