Моден викенд Скопје: „Мостови“ на Олгица Ѓоргиева (ГАЛЕРИЈА)

0

Третиот ден од Моден викенд Скопје донесе нови ревии во „Скопје Мериот Хотел“. Со своја ревија се претстави и Олгица Ѓоргиева, која што после минатата колекција инспирирана од јапонските гејши и реализирана во минималистички манир, со минимализмот продолжува и во новата колекција именувана „Мостови“.Како што беше потенцирано во најавата, инспирација за колекцијата е основното значење на мостовите – поврзување, пренесено во сите можни животни ситуации и колку е големо нивното постоење од секој можен аспект.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com