Мерил  Стрип ќе стане баба на прагот на 70-тите

0

Во септември, 69-годишната Мерил Стрип славеше 40 години брак со нејзиниот сопруг, славниот скулптор Доналд Гумер, со кој заедно низ годините се радуваше на приватните и деловните достигнувања.

Тие сега добија уште една радосна вест! Нивната ќерка Мами забремени со своето прво дете. Оваа 35-годишна актерка и нејзиниот свршеник, Махар Сети, се верија во август, а наскоро стигнаа и уште поубавите вести. Мами е најстарата ќерка на парот и ова ќе биде нивното прво внуче!

Стрип и Гумер, исто така, имаат и 32-годишна ќерка Грејс, 27-годишната ќерка Луиз и 39-годишниот син Хенри.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com