Меланија е секогаш шик

0

Кога пред неколку денови Меланија и Доналд Трамп се појавија заедно во јавноста, медиумите ја пренесоа приказната за неџентлменското однесување на претседателот на Америка кој ја остави сопругата да кисне на дождот.

Сепак, многумина ја игнорираа таа приказна а целото внимание го посветија на Меланија, чијашто гардероба беше совршена за оваа есен.

Првата дама ја замени луксузната гардероба со нешто поопуштени крпчиња, па за дождлив ден одбра сиви панталони и популарната јакна, виетнамка во црна боја.

 

Наместо штикли, на нозете имаше преубави водоотпорни црни чевли од познатата марка Тимберленд, па уште еднаш докажа дека, кога е во прашање модниот стил, таа никогаш не греши.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com