Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

МВР ја демонтира приказната за лицата кои наводно киднапирале деца во Македонија

0

Во претходните неколку денови, поединци, со цел да предизвикаат паника, на социјалната мрежа Фејсбук шират фотографија од две лица кои наводно киднапирале деца во Македонија. Министерството за внатрешни ја известува јавноста дека по извршени проверки е утврдено дека станува збор за случај во Мексико, кој нема никаква врска со Република Македонија. https://voznoticias.wordpress.com/…/supuestos-robachicos-…/…

Овие две лица се приведени во Мексико во август 2018 година поради сомнение за киднапирање, објави МВР на Фејсбук.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com