Мајка по полнење на усните: „Ќерка ми се плашеше од мене“

0

Били Рокрофт, која има само 23 години, никогаш не била среќна со нејзините „тенки“ усни и по гледањето на славни личности, таа одлучила го промени својот изглед.

Но, таа вели дека понудата од £ 120 ($ 94) за 1ml полнење, која и била дадена во нејзината дневна соба, ја оставила отечена, во болки и трчала за итна медицинска помош. Били, од Хорвич, Голем Манчестер, рече: „Моите усни станаа толку големи во рок од половина час од заминувањето на козметичарката, што изгледаа како да ќе експлодираат. Горната усна беше многу поголема, додека мојата долна усна ја допираше брадата. Усните ме печеа и болеа, и ми се плачеше бидејќи мојот врат, вилицата и грлото исто така ме болеа“.

Младата мајка контактирала со „Белисимо Ривинтон Естетика“, која го администрирала третманот, и им кажала што се случило, но тие рекле дека тоа можело да биде алергиска реакција.

Били додаде: „Мајка ми се грижеше за моето двегодишно девојче додека отидов во болница. Додека ја ставав во автомобил, изгледаше уплашено и само се загледа во мене. Отидов да побарам итна медицинска помош со рацете над моето лице. Кога рецепционерот праша што не е во ред, не можев да зборувам, па само покажав. Бев навистина вознемирена кога лекарот ме извести дека не може да вети дека ќе се намали, мислев дека ќе останам така засекогаш“.

По седумчасовен престој во болницата, таа добила инјекција од стероиди и неколку лекови против болки, усните конечно се вратиле во нормала.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com