Масовна свадба за 550 брачни пара се одржа во сирискиот град Латакија

0

 

Масовни свадбени прослави се одржаа во една од свечените простории во градот Латакија.

Младоженците и невестите, чиј број изнесува 1.100, се припадници на сириската армија, роднини на загинатите војници и момчиња и девојки кои се здобиле со тешки повреди за време на сириската војна.

Ваква прослава се одвива веќе по шести пат. До сега, 1.494 луѓе се среќно венчани за претходните  5 прослави.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com