Малума сака да биде млад татко

0

Изгледа дека Дедо Мраз не мора да се грижи за Наталија Барулиќ оваа година. Моделот веќе го има најдобриот подарок: нејзиното момче Малума. Во четвртокот, 20 декември, таа сподели фотографија од себе и нејзиното колумбиско момче со елка. „Сè што сакам за Божиќ“, напиша таа. Наталија слатко ја потпира главата на скутот на нејзиното момче на фотографијата, додека тој нежно ја бакнува на челото.

Малума и диџејката, кои првпат се сретнаа во 2017 година, додека го снимаа музичкото видео на Малума „Felices los 4“, ја започнаа нивната врска минатата година.

Додека Малума и Наталија имаат силна врска, изгледа дека свадбените ѕвона нема да ги чујат во блиска иднина. „Би сакал да се омажам, но претпочитам вистинска љубов која не зависи од прстенот за да се поврзете. Се разбира, сакам да се омажам, да живеам во голема хациенда со моите коњи, да имам деца… но токму сега тоа не е мојот фокус “, рече тој. „Имам други приоритети. Сакам да бидам млад татко, но сè уште не. Морам да одам низ етапите и да се подготвам да ја дадам целата моја љубов кон детето“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com