Македонија го прегази и Лихтенштајн

0

 

Македонската фудбалска репрезентација ја продолжува серијата победи во квалификациите во рамки на Лигата на нации. Вечерва избраниците на Игор Ангеловски го совладаа Лихтенштајн со 4-1 (3-1) па сега им недостига само еден бод за и теоретски да го обезбедат првото место во групата.

Првите два гола ги постигна Александар Трајковски а потоа и капитенот Пандев се запиша во листата на стрелци. Гостите од Лихтенштајн намалија преку Јилдиз, пред крајот на првото полувреме.

И вториот дел започна офанзивно а конечните 4-1 ги постави Езџан Алиоски.

Утре нашата делегација патува за Ереван, а во вторник покрај дуелот Ерменија – Македонија, уште се среќаваат Гибралтар – Лихтенштајн.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com