Куче блогер кое знае да црта

0

Харпо е мало кученце од расата Бигл, кое веќе на 11 месеци со талентите кои што ги поседува стана вистинска ѕвезда на социјалните мрежи. Овие таленти во него ги открива неговата стопанка – Анастасија Лапшина.  Со нејзина помош и вложен труд, Харпо стана веќе познат „куче блогер“.

Анастасија почнала да го учи нејзиното милениче со најобични активности. Првата вештина што ја научил Харпо била концентрација, а после некое време, тој научил и да црта. По зборовите на Анастасија, со добра дресура и вложен труд, кучето може да научи многу работи.

Благодарение на неговите извонредни способности, Харпо стана модел и заедно со сопственичката учествуваат во добротворни активности.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com