Крис Џенер мислела дека Ким Кардашијан ќе стане „луд зависник од дрога“

0

Ким Кардашијан не пие или конзумира дрога, сето тоа поради интервенција од страна на мајка и Крис Џенер. Кардашијан разговараше за промената на начинот на живеење на емисијата „Зафатено вечерва“ во неделата, на 9 декември, откако домаќинката „Бизи Филипс“ праша за неодамнешната признание за конзумација на екстази на 38-годишната ѕвезда.

„Луѓето кои ми се блиски, кои очигледно го знаат тој дел од мојот живот, не можат да веруваат дека го признав тоа. Но јас , мислам, никогаш ништо не кријам“, одговори Кардашијан. „Само е чудно за луѓето, како сум пробала екстази, а не пијам, не пушам, ништо не правам. Затоа е чудно што го направив тоа“.

Ким ја откри тајната од минатото дека употребила дрога во ноемвриската епизода од нивното познато шоу, признавајќи дека била на екстази кога се омажила со првиот сопруг Дејмон Томас и кога ја направила познатата снимка со Реј Џеј. „Јас дефинитивно поминував низ дива фаза“, рече таа на шоуто.

Во интервјуто во неделата, Кардашијан рече дека таа веднаш го открила своето искуство со екстази на нејзината мајка Крис Џенер (63).

-И кажувам се на мојата мајка. Секогаш имавме таков близок однос. Па, јас ќе се вратев дома и ќе и речев: „О, боже, мамо, минатата ноќ земав екстази“. Се сеќавам толку јасно. Таа седеше на машината за перење … и таа рече: „Еден ден, нема да можеш да имаш бебиња! Не може да го правиш тоа! Ќе се уништиш! Таа никогаш не пробала дрога, па таа беше толку вознемирена што мислеше дека ќе се претворам во нешто, знаете, и дека ќе бидам некој луд зависник од дрога. И јас едноставно бев како: „Знаеш што? Таа е во право. Јас сум толку над тоа. Како, ова не сум јас“. И јас никогаш не направив ништо такво повторно.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com