Која е најпопуларната боја за комбинирање сезонава?

0

Сега е времето на црвената боја! Нема да направите грешка ако ја изберете оваа огнена боја за бизнис состанок, слава или новогодишната ноќ, бидејќи секогаш е прикладна, елегантна и пред сè – гламурозна. Избравме некои ултимативни црвени парчиња.

Еден од симболите на Нова Година е секако црвена боја. Дури и ако не ви е омилена, за време на новогодишните празници можете лесно да ѝ дадете шанса, бидејќи таа е гламурозна и всушност никогаш не излегува од мода.

Ова е бојата на страста, љубовта и среќата и затоа е вистинскиот избор за секоја прилика и нема да остане незабележано.

Ѕвездите како Карли Клос, Оливија Мун, па дури и Кејт Мидлтон ја носат во најразлични комбинации.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com