Кортни Кардашијан е „трето тркало“ на нејзиниот бивш и неговата нова девојка

0

 

За повеќето луѓе, согласувањето со девојката на поранешниот дечко значи само „понекогаш“ да ја демнат на социјалните медиуми, притоа давајќи се од себе да не зборуваат премногу лоши работи за неа. Но за Кортни Кардашијан, тоа значи вечера во скап ресторан во Малибу.

Таа беше забележана со бившиот Скот Дисик и неговата девојка Софија Ричи во неделата вечер. Тие пристигнаа и заминаа во одделни автомобили.

„Тоа беше брза вечера“, кажал еден извор. „Атмосферата беше малку напната. Не беа како да се сите тие пријатели и да се дружат за забава. Изгледаше повеќе како бизнис вечера“.

Очигледно, во годинава за време на која Софија и Скот се заедно, ова е првпат тројцата да бидат забележани заедно. Кортни навистина не сака којзнае колку да се запознае со неа, туку затоа што нејзините деца поминуваат време со Скот, што значи минуваат време и со Софија, соопштил изворот.

„Софија поминува време со децата на Кортни, па Кортни сака да се осигура дека сите се во ред“, рекоа тие. „Скот и Софија имаат обичај да влезат во кавга. Кортни сака да се осигура дека децата се во позитивна средина кога се во куќата на Скот. Таа поставува правила за тоа како работите треба да бидат кога децата се со него“.

Има смисла. Што се однесува до љубовниот живот на Кортни, таа, наводно, повторно се дружи со Лука Сабат и уживаат во своето време заедно.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com