Кира Најтли им забранува на своите деца да гледаат цртани

0

Кира Најтли јавно ја објасни нејзината шокантна одлука да и забрани на својата тригодишна ќерка Еди да ги гледа Дизни класиците Пепелашка и Малата сирена.
Актерката (33), која минатиот месец контраверзно објави дека не ѝ дозволува на Еди да ги гледа филмовите, бидејќи женските ликови се “спасени од мажи”, и детално ги нагласи маките на тие специфични ликови – признавајќи дека тоа не е начинот на кој сака да ја воспита својата ќерка.
Ѕвездата призна дека „Фроузен“ е омилениот цртан во нејзиниот дом, а за „Ариел“ нема најдобро мислење. Таа изјавила: „Едноставно се прашувам што ќе и каже Елса (Фроузен) на Ариел (Малата сирена) и Пепелашка, бидејќи Елса има некои сериозни мислења за гледањето на Ана (нејзината сестра во филмот) со момче кое само што го запознала и велеше дека ќе се омажи за него.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com