Киану Ривс задоволен од неговиот портрет

0

Александра Клавдиева, млада 24-годишна белоруска уметничка се прослави кога објави фотографија на актерот Киану Ривс на својот профил на „Инстаграм“. Американско-канадската ѕвезда на фотографијата кај Александра на профил, во раката држи телефон каде што е отворен неговиот портрет, нацртан од неа.

Младата девојка, го насликала портретот во март, но никогаш не очекувала дека актерот ќе обрати внимание на него, бидејќи Киану ги избегнува социјалните мрежи.

Таа им се заблагодари на луѓето, кои го дале и го покажале нејзиниот портрет на Киану Ривс и на самиот актер, за неговите топли зборови.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com