Кејт Мидлтон ја прикажа беспрекорната фигура

0

Војвотката од Кембриџ изгледаше беспрекорно во вторникот, облечена во кариран блејзер, црни тесни фармерки и чизми до глуждот.

Кејт (36) му се придружи на нејзиниот сопруг Вилијам во Есекс за да ја посети програмата “Тренерска јадро” на Кралската фондација, иницијативата која користи спорт за да ги поттикне оние кои не се во образованието или се невработени, додека продолжува со исполнетиот распоред на пост-породилно отсуство.

Двојката добила возбудливо добредојде од кралските обожаватели кои се собрале пред спортското село Басилдон надевајќи се дека ќе ги запознаат, а едно мало девојче не можеше да се воздржи да не ги испружи рацете околу Кејт и да ја гушне додека разговараа.

Внатре, двојката имала можност да се приклучи на две различни активности – атлетика и тенис – Кејт ја искористи можноста да ги покаже своите вештини на теренот.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com