Кејт Мидлтон стана тетка!

0

По објавувањето на веста во понеделникот за раѓањето на првото дете на Пипа Мидлтон – бебе од речиси 4 килограми – постарата сестра на новата мајка, Кејт, ја дели возбудата околу нејзиниот прв внук.
Зборувајќи во име на Кејт и принцот Вилијам, палатата Кенсингтон даде изјавата: „Војводата и војвотката од Кембриџ се воодушевени за Пипа и Џејмс“.

Новото бебе ќе биде совршен партнер за дружење со 6-месечниот син на Кејт, принцот Луј, кој е роден на 23 април.
И има уште едно бебе за да го комплетира триото: зетот на Пипа, Спенсер Метјуз, кој минатиот месец со неговата сопруга добија момче.
Луј и неговиот нов братучед веќе имаат неколку заеднички работи. Покрај нивните кралски врски, тие беа родени во Линдо крилото во болницата Св. Марија во Лондон.
И двајцата присуствуваа на некои кралски настани од висок профил. Само неколку дена пред раѓањето, Пипа пристигна на кралската свадба на принцезата Јуџин. Последното јавно издание на принцот Луј беше во јули за време на неговото кралско крштевање заедно со принц Џорџ и принцезата Шарлот.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com