Кендал Џенер помина повеќе од 4.300 километри за да го види бившиот

0

Кендал Џенер го започна своето лето гледајќи се и со Анвар Хадид и со играчот на НБА-Бен Симонс, пред да се одлучи да биде само со Симонс. Нивната врска, наводно, завршила на крајот од август, пред тој да се врати во Филаделфија за неговата кошаркарска сезона.
Потоа, оваа есен, Џенер повторно имаше кратка романса со Хадид за време на модниот месец. Но, Симонс сепак не е исклучен од нејзиниот љубовен живот. Џенер ги презеде работите на свои раце со тоа што се качи на авион за да оди на она што се чинеше како тајна средба со Симонс во четвртокот вечерта.
Според ТМЗ, Џенер летала повеќе од 4.300 километри од Лос Анџелес до натпреварот на Симонс во центарот Велс Фарго во Филаделфија за да го проследи. Сведоците изјавиле дека Џенер гледала од приватен апартман, и по натпреварот, излезот од стадионот бил расчистен за неа, за да може да се сретне со Симонс.
Симонс, очигледно, организирал двајцата да се сретнат надвор од еден од тунелите на стадионот, на паркингот за играчите по последната сирена, каде што комбето чекало да ги собере. Двајцата беа единствените што влегле во возилото, според сведоците и видеото од Џенер и Симонс како влегуваат во автомобилот. Каде отидоа потоа уште не се знае, но напорите на Џенер да го види Симонс, секако, поттикнаа гласини за помирување.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com