Кајли Џенер го губи своето место како број 1 на Инстаграм од слика од јајце (Видео)

0

Oбјавено само минатата недела – од Инстаграм профилот „Светско рекордно јајце“ – едноставната слика на јајце на обична бела позадина брзо ги надмина 18,1 милионите „допаѓања“ потребни за кражба на круната од Кајли Џенер. Таа ја освои титулата кога ја сподели првата слика на новородената ќерка Сторми во февруари.

Но, Кајли Џенер ја виде забавната страна кога сликата на јајце ја победи нејзината најдопадната слика во неделата, кога поминаа од 14 милиони „допаѓања“ на 18 милиони за помалку од три часа. Таа одговорила со многу мирна слика на себеси во животински принт. Таа ја напишала: „Ох … Здраво мило ми е што те гледам повторно!“. По објавувањето на сликата, таа објавила и видео на себе како крши јајце со опис: „Кајли кога го гледа профилот на светското рекордно јајце. Еве ти, јајце!“ напиша Кајли.

Јајцето стана првото најдопаѓано нешто на инстаграм што не е профил на човек, и е во листата на првите 20 најпосакувани слики на Инстаграм, бидејќи познати личности како што се Бијонсе и Селена Гомез обично ги држат првите места.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com