Карли Клос е мажена жена

0

Изненадување! Карли Клос е мажена жена. Моделот го врза јазолот со долгогодишното момче Џошуа Кушнер на 18 октомври, и ја објави убавата вест на Инстаграм. Таа ги сподели среќните вести со слика од себеси во нејзината венчаница, смеејќи се со својот нов сопруг на отворено.
Клос е прекрасна невеста во бело платно со проѕирни ракави и широко деколте. Нејзината коса беше собрана, над која имаше вел и беше накитена со обетки и едноставен ѓердан. Моделот не го откри дизајнерот зад нејзиниот фустан.
Клос се вери за Кушнер во јули, откако тој ја побара за време на патувањето во Њујорк. Манекенката му напишала на својот сегашен сопруг во позитивниот пост на Инстаграм: „Те сакам повеќе отколку што имам зборови за да го изразам тоа. Џош, ти си мој најдобар пријател и мој соученик, едвај чекам да го доживееме „засекогаш“ заедно“.

Иако Карли не го покажа својот веренички прстен во тогашната најава, подоцна го покажа во видео на нејзината Инстаграм приказна. Од изгледот на клипот, прстенот се појави како пресечен дијамант на тенок дијамантски бенд.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com