Карди Би ja копира Ники Минаж

0

И двете велат дека ја оставиле нивната желба за одмазда зад нив.

Но, изгледаше дека караницата на Карди Би и раперката Ники Минаж, беше се уште во тек, кога Карди беше забележана во неделата вечерта во Њујорк. Беше видена додека се подготвуваше да снима нова песна со египетско инспирирана синџирска фризура, која беше изненадувачки слична на парчето што Ники Минај го имаше во нејзиниот музички спот на песната „Ganja Burn“. Карди беше опкружена со нејзината придружба.

Под нејзината блескава фризура се забележуваше права црна коса. Покрај нејзината сјајна шапка, Карди блесна и во сјаен ѓердан под нејзиното црно, до глужд долго палто. Таа, исто така, носеше позлатени сандали.

Иако поголемиот дел од облеката беше прикриен, беше тешко да се игнорираат сличностите меѓу изгледите на познатите ѕвезди.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com