Камилицата го намалува стресот

0

Камилицата го подобрува варењето на храната, ја намалува температурата, ја ублажува болката, ги смирува грчевите, го намалува осипот, ги смирува изгорениците, конјунктивитисот, дерматитисот, ја ублажува депресијата и олеснува раздразливоста, ја олеснува мигрената и тешкотиите од климаксот, ги лечи акните, дава чувство на внатрешна рамнотежа.

Таа исто така е многу добар лек за смирување. Редовното пијте го овој чај и ќе ја почувствувате промената. За возрасни чајот се подготвува така што една лажичка камилица ќе ја прелиете со два децилитри вода и оставете го поклопен 15-тина минути. Доколку сакате посилен чај, тогаш исцедете го по еден час.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com