Калиопи му се вратила на Ромео?

0

Поп дивата Калиопи Букле и нејзиниот екс сопруг Ромео Грил најверојатно се смириле и живеат заедно. Според чаршиските муабети, двојката уште поодамна е во голема љубов, но решиле за тоа да не зборуваат во јавноста, објави Либертас.

-Ромео ја придружува Опи на сите нејзини концерти во ексЈу и голем дел од  времето го поминуваат заедно. Ромео не е само нејзин екс сопруг и автор на повеќе нејзини песни, туку и е и нешто повеќе од тоа – вели нашиот извор.

Инаку по нивниот развод Калиопи се  омажи за актерот Васил Зафирчев. Тогаш  двојката живееше во скопската населба Кисела Вода, но по нивниот кус брак ,Калиопи ја продаде семејнака куќа. Друштво им правеа двата шарпланинци Лона и Вонч. Во бракот со Ромео го имаат синот Пако, за кој Калиопи ретко зборува во јавноста. Дали соработката со Ромео прераснала повторно во љубов , останува да го чуеме ставот на поп дивата.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com