И Ума Турман на улиците на Париз

0

Застрашувачки вести доаѓаат од Франција за димензиите на протестите кои буквално ја кренаа државата на нозе. Бројката на полицајци ангажирани за смирување на нередите веќе никој не ја спомнува, туку само се потенцира дека се мобилизирани сите родови на безбеднсните служби. Само во Париз досега се приведени 1.550 демонстранти, а бројката на загинати и повредени дискретно се избегнува.

Во целиот тој хаос се најде и прославената актерка Ума Турман, која во Париз се фотографираше токму во центарот на безредијата. Таа веднаш објави фотографија на социјалните мрежи на која е опкружена од „жолтите елеци“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com