И денеска дожд и грмежи, викендов сонце

0

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

На места ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално со засилен ветер и појава на град.

Утринската температура ќе се движи од четири до 12, а дневната од 14 до 24 степени.

Во Скопје, облачно со сончеви периоди. Попладне со врнежи од дожд.

Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

За викендот времето ќе биде сончево и значително потопло.

Од понеделник во попладневните часови повторно се очекува појава на локален дожд и грмежи.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com