Изненадувачки фенси идеја за шминка: црвената сенка на Оливија Палермо

0

Веројатно немаше да ни верувате дека Оливија Палермо, жена која претпочита класичен стил на облекување, покажа „панк вибрации“ на Американскиот Балет во Линколн Центарот во Њујорк, доколку за тоа немавме фотографии како доказ. Модната икона се појави во смел црн долг фустан со пердуви, но она што го одвлече вниманието на сите беше нејзината темно розова сенка за очи.

Ако сте обожавател на Палермо, веќе знаете дека таа секогаш изгледа безвременски и совршено. Тоа е целосно изложено со нејзиното појавување на 2018 AБT Гала. Нејзиниот црн сатенски фустан беше едноставен, но сепак забавен и женски благодарение на суптилниот шлиц и на пердувите на ракавите. Нејзината шминка, сепак, е она што го направи нејзиниот изглед совршен.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com