ИГРА НА ТИТАНИТЕ

0

 

,,ИГРА НА ТИТАНИТЕ’’ претставува серија на спортски натпревари кои ќе се емитуваат на Ен-Би-Си.
Домаќин на шоуто ќе биде Двејн Џонсон (Карпата), кој верува дека во секој од нас се крие потенцијал за да се биде успешен.

Во шоуто ќе учествуваат луѓе од Соединетите Американски Држави кои ќе се натпреваруваат во арена еден против друг во епски предизвици дизајнирани да го тестираат умот, телото и срцето.

Серијалот ќе содржи 10 епизоди и ќе почне да се емитува на Ен-Би-Си од 2ри јануари 2019 година.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com