Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Заев: Ако Стево загуби од Силјановска ќе организираме предвремени парламентарни избори

0

Одговарајќи на прашање во врска со претстојните претседателски избори, Зоран Заев најави дека е можно да бидат распишани и предвремени парламентарни избори, но дури по завршувањето на претседателските.

Ако кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски, загуби на претстојните претседателски избори од кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска, Зоран Заев најави дека ќе распише предвремени парламентарни избори.

Според Заев, СДСМ се уште водела пред ВМРО-ДПМНЕ но со мала разлика.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com