Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Жирито остана без зборови: Антониа Гиговска со „Ако згрешам нека изгорам“ ги освои и „побрка“ сите!

0

Пејачката Антониа Гиговска уште еднаш го оправда своето учество во новата сезона на музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. „Ако згрешам нека изгорам“, песната која во оригинал ја изведува неповторливиот Пепи Бафтировски, Антониа ја одбра за својот настап.

Жирото не престана да ја фали во текот на изведувањето на песната, а позитивните коментари не ги штедеше ни подоцна, кога официјално ја коментираа. Со пет гласа и сигурно учество во следниот круг, Антониа задоволна замина од сцената.

Во продолжение погледнете го настапот на младата пејачка:

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com