Жан Пол Готје даде „биг лајк“ за фустанот на Тамара

0

Светскиот дизајнер Жан Пол Готје пред настапот на Тамара Тодевска, вечерва на Евровизија ѝ го пофалил фустанот со  „Биг лајк“.

Фустанот е креација на нашиот дизајнер Александар Ношпал.

Готје во Тел Авив пристигна со поп кралицата Мадона како нејзин личен стилист.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com