Една од најубавите глумици не сака да се преправа дека е помлада

0

Мексиканската актерка Селма Хаек (52) отсекогаш била свесна дека убавината доаѓа од внатре, а тоа се потврдува уште еднаш со прифаќањето на првите сиви влакна на косата. Актерката дури и се пофали дека има добар број на сиви влакна, гордо покажувајќи ги на својот Инстаграм профил.

Холивудската ѕвезда, кој има кариера и како модел, позната како една од ретките што не се бори со сите средства против знаците на стареење, еднаш рече дека не размислува да го поминува времето во претварање дека е помлада отколку што навистина е.

Таа стои зад своите зборови, па на минатогодишното доделување на награди дојде со нефарбана коса, па нејзините сиви влакна лесно се забележуваа. Тоа беше вест на денот, бидејќи сите актери минуваат низ малите трансформации за најважната филмска вечер, но не и таа. Имено, како што призна, на нејзината коса не и се плаши, бидејќи таа нема трпеливост толку многу да седи во фризерско студио.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com