Ева Лонгорија краде од нејзиното бебе за генијален трик за убавина

0

Мајчинството е се уште нешто ново за откривање за Ева Лонгорија, не само за типичните големи нешта во животот што доаѓаат по самото раѓање на бебето – како безусловна љубов и изнаоѓање ново чувство на имање нова цел. Ева, исто така, откри трик за нега на кожата од суштинско значење, благодарение на нејзиното бебе Сантијаго Енрике. Тоа е достапно во сите аптеки и не е воопшто скапо – така што ова е еден генијален трик што можеме да го копираме!

„Понекогаш користам бебешко масло како средство за отстранување на шминка“. И покрај тоа што таа го инкорпорирала нежниот производ во нејзиниот арсенал на убавина, таа објавила дека не го смени режимот за убавина. Но, една работа се промени: „Јас сум всушност повеќе свесна за заштита од сонцето за Сантијаго кога ние сме надвор“, вели таа.

43-годишната ѕвезда очигледно одлично се грижи за нејзиното мало момче, кое редовно се појавува на Инстаграм профилот на Ева и никогаш не е далеку од нејзините мисли.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com