Доналд и Меланија Трамп во новогодишна атмосфера

0

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија го објавија својот официјален божиќен портрет. Фотографија е направена за време на традиционалниот божиќен бал на Конгресот, во кој првата дама блескаше во снежно-бел фустан од „Селин“.

Позадината на фотографијата е надополнета со новогодишни елки со кои се накитени салите во Белата куќа. Авторот на портретот е Андреа Хенкс.

Да се потсетиме, Меланија Трамп често се појавува во стилски и необични фустани: веќе неколку години таа се смета за најмодерната прва дама во светот.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com