Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Дивац славел Божиќ со сачмарка, Американците во шок

0

Легендарниот српски кошаркар Владе Дивац им се приклучил на локалните Срби во Џексон, Калифорнија каде заедно го славеле Божиќ според јулијанскиот календар.

Можеби тоа не е многу чудно ако генералниот менаџер на Сакраменто Кингс не шетал по улиците со сачмарка и пукал од неа. Наводно, за тоа добил специјална дозвола од полицијата.

Сепак, тоа негово однесување предизвикало чудење кај случајните минувачи. Во овој град живеат многу Срби кои се преселени таму за време на „Златната грозница.

Share.

About Author

Остави коментар

Powered by themekiller.com