Дејвид Бекам и го разубави животот на млада обожавателка

0

Дејвид Бекам го оствари сонот од една млада обожавателка откако неочекувано пристигна во болницата каде било девојчето, за да и открие дека има чест да биде на годинешните награди за гордост на Британија. 11-годишната Ела остана во шок кога 43-годишната спортска ѕвезда влезе низ вратите на игротеката во детската болница и треперејќи ја поздрави со насмевка. Влегувајќи во собата, Дејвид самоуверено се упати кон шокираното младо девојче и и даде комплименти за нејзината облека, додавајќи дека на неговата седумгодишна ќерка Харпер многу ќе и се допаѓа нејзиното фино крзно.

Откако поголемиот дел од нејзиниот млад живот го минала во болница поради вроден нефротски синдром, Ела се насочи кон прибирање финансиски средства, како и правејќи стотици картички „да бидете подобро“, да им помогне на децата во болница.
Моменти по изненадувањето на Ела и нејзините родители, Дејвид се вклучи во правењето картички и рече дека активноста го потсетува на играње со неговата ќерка.

Подоцна, Дејвид помогна да се достават рачно изработените картички на децата на одделението пред да објави дека Ела е добитник на наградата на годинешниот настан „Дете со храброст“.
Во понеделникот вечерта повеќе од 100 ѕвезди се собраа за да ги прослават наградените победници.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com