Дефинитивно, Верн Троер се самоубил

0

 

Смртта на актерот Верн Троер, кој глумеше во филмот „Остин Пауерс“ беше прогласена за самоубиство. Актерот, најпознат по играњето на Мини-Мене во филмовите Остин Пауерс, почина во април на 49-годишна возраст.

Троер, кој беше висок 81цм, исто така го играше Грипхул во првиот филм Хари Потер.

По аутопсијата и понатамошните тестови, докторот од Лос Анџелес изјави дека починал од дејството на алкохолот и пресудил дека неговата смрт била самоубиство.

Тој беше отворен за неговиот алкохолизам и беше третиран за зависност од алкохол минатата година. Тогаш напиша пост до фановите на Фејсбук во кој рече дека „иако тоа не е секогаш лесна борба, јас сум спремен да продолжам со мојата борба од ден на ден“.

Троер се појави на „Големиот брат“ во Велика Британија во 2009 година и во голем број реални ТВ-емисии.

Тој, исто така, редовно настапуваше на „Славен сок“ и глумеше во „Кит Лимон: Филмот“.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com