Девојката на Леонардо Ди Каприо е иста возраст како филмот „Титаник“

0

Верувале или не, Титаник „полни“ 22 години оваа година. Филмот, а не бродот. Но сепак – времето лета, зар не? Нешто друго што полни 22 години оваа година е девојка му на Леонардо Ди Каприо- Камила Мороне. Што значи дека другата половина на Лео е на иста возраст како и филмот.

Ако има едно нешто што го знаеме за Леонардо Ди Каприо, тоа е дека тој е брилијантен актер кој чекаше премногу долго за да освои Оскар.

Ако има две работи што ги знаеме за Леонардо Ди Каприо, тоа е дека тој е брилијантен актер кој чекаше премногу долго за да освои Оскар и тој е многу слаб на супер модели.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com