Дај една чаша – колаген

0

Вистинската убавина доаѓа однатре – буквално! Барем тоа го тврдат некои од холивудските ѕвезди што изгледаат младешки, вклучувајќи ја и Џенифер Гарнер, Џенифер Анистон, Кортни Кардашијан, Оливија Кулпо и Бизи Филипс, кои користат колагенски додатоци, прашоци и пијалоци во нивната исхрана и велнес рутини.

Според изгледот, овој есенцијален протеин се гледа дека ја прави својата магија! Ѕвездите се заколнаа во овој додаток, велејќи дека ја прави косата сјајна, кожата мазна, усните ги зголемува и ги зајакнува ноктите. Освен надворешните ефекти, проучувањата на колагенот кој се консумира – за разлика од оној што во минатото бил користен како полнач, почнуваат да го поврзуваат со чувство на помлади. (И кој не го сака тоа!)

Погледнете некои од производите кои може да ви помогнат да ја зголемите вашата убавина однатре.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com