Дама која му пркоси на времето

0

Американската манекенка Кристи Бринкли во моментов ужива со полни гради на одмор со своите ќерки. Оваа легендарна убавица ја користи секоја прилика да ужива на морските бранови, а кога ќе облече бикини, сите занемуваат.

Имено, таа е во толку добра форма во својата 65-та година што можат да и позавидат и многу млади девојки и жени. Кристи плени со посебна убавина и шарм, а во коментарите многумина прашуваат како го постигнува тој изглед, која е нејзината тајна и дали всушност е од оваа планета…

Кристи славата ја стекна во 70-те години од минатиот век, а познат е и нејзиниот брак со музичарот Били Џоел. Освен со манекенство, таа се залага и за човековите права и правата на животните, а се занимава и со глума.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com