Груевски веќе не е во Унгарија?

0

 

Повикувајќи се на анонимен „висок“ извор од ВМРО-ДПМНЕ, бугарскиот портал „Фокус-њуз“, неофицијално пренесува дека Никола Груевски веќе ја напуштил Унгарија.

Ваквата информација не е потврдена, а како крајни дестинации се споменуваат Русија или Турција.

До овој момент сличен наслов не постои во поголемите унгарски интернет портали.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com