Градоначалникот си игра на мобилен, министерот спие – Скопјани се трујат!

0

Грижата за здравјето на граѓаните се чини е најдосадната тема за функционерите на СДСМ, па додека во Собранието се дискутираше за преземање мерки за намалување на загаденоста во Скопје и Македонија, градоначалникот на главниот град „тепаше време“ со играње игрици на мобилниот телефон, а заменик-министерот за животна средина – заспа!

Во последните неколку месеци Скопје е позагадено од било кога претходно, а ја зазема и шампионската позиција за најзагаден град во Европа.

 

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com