Го симна Бали Бег од тронот: Ова е новиот турски заводник

0

Бурак Озџивит, познат по улогата на Бали Бег со години важеше за омилен кај жените.

Многу пати беше прогласуван за најсекси актер и најголем заводник, но припадничките на понежниот пол си најдоа негова замена.

Младиот турски актер, Акин Акинозу (29), кој го игра главниот лик во хит серијата Hercai, е на врвот на листата кога станува збор за најпосакуваните мажи во Турција.

Јавноста, особено женскиот дел од публиката, беше изненадена кога во март на ТВ-екраните се појави атрактивниот актер, кој со својот изглед, но и глумата, фрли во сенка голем број популарни актери во Турција.

Share.

About Author

Остави коментар

Skip to toolbar

Powered by themekiller.com